O PROJEKTU

NA NÁVSI

Dům se na severu přiklání k historické návsi datované od 14. století, která je společná pro Penzion Heřman ODKAZ, dům Tampel a Pivovar Kluge – původní renesanční zámek. Z iniciativy majitelů nemovitostí, občanů a obce, náves čeká oživení tak, aby mohla opět plnit svou historickou funkci. Být obnoveným historickým centrem, hostit trhy, společenské akce, sloužit k relaxaci a setkávání obyvatel.

VE DVOŘE

Na jižní straně shlíží do zeleného údolí horského potoka a klidné krajiny Krkonošského podhůří. Nachází se zde soukromá společná slunná zahrada, prostor pro rodinný odpočinek. Součástí zahrady je biotop ke koupání. Bazén a místo pro grilování je možné sdílet s Penzionem Heřman, jehož zahrada sousedí a je propojena s domem.

UVNITŘ

Přízemí domu přístupné ze dvora je orientované především jižně na zahradu. Obsahuje 2 bytové jednotky 2kk a 3kk s vlastní předzahrádkou. V severní straně se nachází komorní wellness se saunou a vířivou vanou, na zahradě doplněné koupacím sudem. V přízemí se nachází dále skladovací kóje pro každou bytovou jednotku, sušárna a kotelna.

První patro obsahuje čtyři bytové jednotky 2kk orientované na náves a dvě jednotky 3kk s orientací na zahradu s balkóny.

Druhé patro nabízí pět mezonetových apartmánů s balkóny a soukromými prostornými terasami v patře mezonetu. Terasy náležící ke každému mezonetu jsou soukromé a sousední apartmány si navzájem na terasy nevidí. Lze je vnímat jako rozšíření hlavního pobytového prostoru apartmánu a naplno si tak užít místní přírodu a výhledy z tepla domova.

FASÁDY

JIHOZÁPADNÍSEVEROZÁPADNÍSEVEROVÝCHODNÍJIHOVÝCHODNÍ

INTERIÉROVÉ VIZUALIZACE

 

výběr jednotlivých bytů

fotodokumentace výstavby

materiálové standardy – inspirace